Dzięki skutecznej współpracy szkoła zyskuje nowoczesny program praktyk, przedsiębiorstwo kształ...
O nowo powstałym Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii we Wrześni rozmawialiśmy z jego kierownikiem, Tomaszem Mackiewiczem.
Powiat wrzesiński stawia na zawodowców. To nie tylko hasło, ale przede wszystkim działanie. Rozwój branży m. in. samochodowej w regionie determinował zapotrzebowanie na nowych młodych, ale dobrze wykwalifikowanych pracowników. Bez odpowiedniego zaplecza dydaktyczno-technicznego nie ma możliwości wykształcenia, a później rozwijania wysoko wykwalifikowanych pracowników. Tak zrodził się pomysł, by powstało CBiRNT, wyposażone w najnowszy sprzęt spod znaku najnowocześniejszego przemysłu.
Misją Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii jest instytucjonalne wsparcie dla kształcenia zawodowego, przedsiębiorstw oraz lokalnej społeczności w zakresie cyfryzacji, przemysłu 4.0, sztucznej inteligencji, czyli szeroko rozumianej nowoczesnej technologii. Realizujemy tę misję poprzez zajęcia praktyczne dla młodzieży, szkolenia, konferencje, warsztaty, seminaria, prelekcje i wiele innych aktywności, dzięki którym wiedza o nowoczesnych rozwiązaniach będzie coraz bardziej powszechna.
Placówka jest zlokalizowana w powiecie wrzesińskim i oczywiście to społeczność lokalna, powiatowa jest pierwszą grupą ludzi i przedsiębiorstw, która może skorzystać na istnieniu CBiRNT. Nasza placówka jest jedną z nielicznych obiektów mogących zaoferować tak kompleksowe kształcenie na najwyższym poziomie nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Dlatego nasze drzwi są otwarte dla wszystkich chętnych, którzy chcą się rozwijać, nie tylko tych z powiatu wrzesińskiego i Wielkopolski.
CBiRNT wyróżnia się przede wszystkim kompleksowością. W jednym miejscu obojętnie uczeń czy kursant może zdobyć wiedzę na przykład z zakresu hydrauliki i pneumatyki, sterownia logicznego i programowania robotów. Wyposażenie laboratoryjne jest przystosowane zarówno do szkoleń podstawowych, jak i zaawansowanych. Na uczniów czekają kompletnie wyposażone laboratoria metrologii, technologii, diagnostyki pojazdów, pneumatyki i hydrauliki, obróbki skrawaniem oraz obsługi i programowania robotów, które dysponują najnowocześniejszym sprzętem. Szczególną uwagę młodych ludzi zwrócą na pewno stacje zrobotyzowane rodem z linii produkcyjnych wiodących zakładów przemysłowych.
Placówka oprócz zadań edukacyjno-szkoleniowych organizuje seminaria, konferencje czy warsztaty. Dobrym przykładem jest ostatnie spotkanie zorganizowane przez CBiRNT na temat sztucznej inteligencji w przemyśle 4.0. Formuła warsztatowa została bardzo dobrze odebrana. Ucieszyła nas duża interakcja prelegentów z publicznością – wiele osób dzieliło się doświadczeniami ze stosowania sztucznej inteligencji w ich przedsiębiorstwach. Bycie „brokerem wiedzy” to właśnie jeden z głównych celów CBiRNT. Planujemy kolejne warsztaty i konferencje, na które już teraz zapraszam.
Planujemy rozpoczęcie zajęć praktycznych wraz z początkiem roku szkolnego. Oferta zajęć praktycznych jest dedykowana dla wszystkich chętnych uczniów szkół technicznych na każdym poziomie nauczania. Aktualności można śledzić na naszej stronie http://cbirnt.wrzesnia.powiat.pl/
Dzięki skutecznej współpracy szkoła zyskuje nowoczesny program praktyk, przedsiębiorstwo kształ...
Kształcenie zawodowe nie jest już tylko udziałem szkół. Przejmując formę kształcenia z innych k...
Cały koncern Polipol jest zaangażowany w kształcenie zawodowe, dlatego też firma Leopol Meble P...
Dostostuj ustawienia