Odpowiadając na wyzwania nowoczesnej gospodarki i kierując się troską o zmianę wizerunku kształ...
Strefa Edukacji w Łodzi
piątek, 14 Grudzień 2018
Odpowiadając na wyzwania nowoczesnej gospodarki i kierując się troską o zmianę wizerunku kształcenia zawodowego w Polsce, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wraz z Politechniką Łódzka oraz partnerami biznesowymi – Miele Technika Sp. z o.o., Ceramika Tubądzin Sp. z o.o. i Delia Cosmetics Sp. z o.o. – otwiera nowy projekt edukacyjny. Partnerstwo publiczno-prywatne, czyli zaangażowanie środków budżetu państwa i przedsiębiorców w nowoczesnym podejściu do kształcenia zawodowego pozwoli przygotowywać na bieżąco kadry techniczne.
- W kategorii Kształcenie zawodowe
Słownik techniczny „Od mechanika do mechatronika”
środa, 10 Październik 2018
Pomysł opracowania publikacji zrodził się przede wszystkim z potrzeby połączenia nauki języka obcego z procesem kształcenia zawodowego. Wierzymy bowiem, że motywacja do nauki języka będzie o wiele większa, jeśli jego znajomość znajdzie praktyczne zastosowanie w życiu zawodowym.
Nasz słownik zawiera blisko 5 000 haseł i zwrotów w polskiej wersji językowej oraz ich odpowiedników w języku niemieckim i angielskim. Wybrane hasła związane są z pracą w popularnych obecnie zawodach: monter mechatronik, mechanik samochodowy, elektromechanik samochodowy, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych oraz operator obrabiarek skrawających.
- W kategorii Bez kategorii
Gdzie kształcimy
sobota, 01 Wrzesień 2018
Coraz więcej przedsiębiorców włącza się w proces kształcenia zawodowego. Zawiązują się nowe partnerstwa między firmami i szkołami, które z powodzeniem rozwijają się w kolejne projekty i kolejne klasy patronackie.
Zobacz, gdzie i z kim prowadzimy projekty kształcenia zawodowego.
- W kategorii Aplikacje
Publikacja „Rynek pracy wyzwaniem – kształcenie zawodowe szansą”
niedziela, 01 Październik 2017
Publikacja „Rynek pracy wyzwaniem, kształcenie zawodowe szansą” ukazała się jako podsumowanie konferencji o tym samym tytule zorganizowanej przez AHK Polska pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Rozwoju we wrześniu 2017 roku. Głównym celem konferencji było stworzenie przestrzeni do wymiany międzynarodowych i ponadzakładowych doświadczeń w zakresie kształcenia zawodowego. Stąd obecność przedstawicieli polskich i niemieckich ministerstw,
- W kategorii Kształcenie zawodowe
Ostatnie aktualności
Strefa Edukacji w Łodzi
Słownik techniczny „Od mechanika do mechatronika”
Pomysł opracowania publikacji zrodził się przede wszystkim z potrzeby połączenia nauki języka o...
Gdzie kształcimy
Coraz więcej przedsiębiorców włącza się w proces kształcenia zawodowego. Zawiązują się nowe par...